Kontakt

Řešíte aktuálně nějaké téma? Rád vám poradím, nasměruju. Úvodní nezávazná konzultace je zdarma.

František Eliáš
Učírna Zlín (Vodní 4205, Zlín)
+420 776 193 925
frantisekelias@gmail.com

Fakturační údaje: František Eliáš, Budovatelská 4798, 760 05 Zlín, IČ: 72475994, DIČ: CZ8101224120

Ve své práci propojuju zkušenosti z grafického designu, facilitační dovednosti i permakulturní principy.

Od grafiky ke společné tvorbě

Pracoval jsem dlouhá léta jako grafický designér. Ve firmách i v neziskovkách.

Vždycky jsem se hodně ptal. Chtěl jsem pochopit klienta a jeho situaci. Co dělá, proč to dělá, pro koho to dělá... Ale ne vždy byl proces tvorby příjemný. Změny v zadání, zdánlivě iracionální otočky... Zná to asi každý kreativec.

Když jsem pak na kurzu v Nadaci Partnerství objevil metodu Design thinking, byl jsem z toho doslova nadšený. Aha! Takhle se dá společně pracovat mnohem příjemněji! Bez dohadování, přetahování, motání se v kruhu... Tím se mi otevřel celý nový svět a vize, jakým způsobem chci pracovat. (A skončila moje práce v nadaci:)

Moje práce se tedy začíná blížit facilitaci, kdy pracuju buď s klientem nebo s týmem, který něco nového tvoří. Pomáhám zobrazit, formulovat, ujasňovat, hledat průniky a cesty.

Věřím, že kreativní procesy mohou přispět k porozumění a lepší spolupráci, všude tam, kde vzniká něco nového nebo kde lidé řeší nějaké zdánlivě neřešitelné situace.

Spolupráce

Mým cílem je kreativní metody používat, učit se z nich a dále je rozvíjet.

Jsem otevřený spolupráci s dalšími lidmi.

Děláte něco podobného? Oslovuje vás můj přístup? Pokud máte pocit, že bychom mohli na něčem spolupracovat, ozvěte se a třeba se naše cesty potkají.

Můj život

Inspiruje mě příroda. Snažím se jít cestou minimalizace svých potřeb. Baví mě zbavovat se věcí, jezdit na kole do práce, pěstovat zeleninu...

Ve Zlíně spolupracuji s podobně naladěnými lidmi na různých lokálních aktivitách. O tom všem i o své cestě píšu blog TVŮRCE HUMUSU.